Chceš pomoct zahraničním studentům při jejich prvních krocích na naší univerzitě? Jsi zodpovědný člověk otevřený cizím kulturám a máš zájem poznat lidi z celého světa? Buď buddy!

Co to obnáší?

Kontaktuješ svého studenta před jeho příjezdem a předáš mu informace, které od nás dostaneš (Survival guide). Následně ho vyzvedneš v Ostravě, pomůžeš mu s ubytováním a ukážeš mu místa, o kterých by měl vědět. Všechny formality se zařizují skupinově během Orientation Days, kterých se samozřejmě také můžeš zúčastnit a poznat tak ostatní studenty. Během celého semestru budeš mít příležitost navázat přátelství a je jen na Tobě, jak s tím naložíš! Nemusíš se bát, buddies si mezi sebou pomáhají, takže v tom nikdy nejsi sám :) Nezapomeň však na to, že bys měl být zahraničnímu studentovi vždy ochoten pomoci.

Co z toho budeš mít?

Mít přátele všude ve světě je úžasná věc. O prázdninách je pak můžeš navštívit a věř, že pokud jsi jim dobře pomáhal Ty tady, oni se o Tebe postarají zase tam. Většinou Ti nabídnou ubytování a udělají Ti skvělého průvodce.

Budeš-li chtít, můžeš jet i na některý z výletů se zahraničními studenty zdarma. Stačí se zapojit do organizačního teamu a můžeš jet do Prahy, na Jižní Moravu nebo třeba v rámci kraje do Štramberka.

Naučíš se používat cizí jazyk, což je dnes v zaměstnání podmínka, ač většina mladých stále ještě pořádně mluvit neumí. Pokud máš lámanou angličtinu nebo máš pochybnosti, vůbec se neboj! Jde přece o to, naučit se mluvit!

Zalíbí-li se Ti práce se zahraničními studenty, můžeš se začít podílet i na chodu organizace ESN

Kromě nových přátel v zahraničí taky s největší pravděpodobností potkáš Čechy, kteří mají stejné zájmy jako Ty. Cestování, poznávání cizích kultur, učení se cizím jazykům...

Navíc získáš ESNcard, díky které máš slevy nejen na naše akce, případně i vstup zdarma, ale taky v některých obchodech (více na našem webu).

Pojď do toho s námi, vydej se vstříc skvělým zážitkům a registruj se do Buddy systemu zde.