Že vysoká škola není jen biflování, přednášky, cvičení, zápočtové testy a zkoušky, už asi víš.  Mít nějaké písmenka před jménem je sice fajn, ale bez praxe a znalosti soft skills ti práci nezaručí. Chceš sbírat zkušenosti, rozvíjet se a zlepšit si angličtinu či jiné cizí jazyky? Pak jsme tady pro tebe my, ESN VŠB-TUO. 

 
Zkratka ESN znamená Erasmus Student Network, studentskou organizaci starající se o zahraniční studenty na domácích univerzitách. ESN najdeš nejen v Ostravě, ale také v dalších městech České republiky a také v dalších státech (nejen) Evropské unie. Na program Erasmus tak nemusíš  jezdit daleko, prožít ho můžeš ve vlastním městě
Erasmus tak můžete prožít ve svém vlastním městě.
 
A co v Ostravě pro zahraniční studenty na VŠB děláme? Krom toho, že jsme jejich parťáci v začátcích, kdy jim pomůžeme dostat se ze svinovského (a někdy i hlavního nádraží) na koleje, vyřizujeme s nimi věci jako ISIC a ODIS karty a organizujeme pro ně na začátku každého semestru tzv. Orientation Days, jim představujeme Ostravu a okolí. Letos jsme je vzali třeba na výlet do Krakowa, ukázali jsme jim naše město při sightseeing game, bereme je na hory (Pustevny, Mosty u Jablunkova, Lysá hora) a komunikujeme s nimi přes sociální sítě. Snažíme se aby na Ostravu vzpomínali co nejlépe a byla jednou z jejich nejlepších zkušeností během studií. 
 
Hory.
 
Takže, pokud tě  baví organizování a plánování, určitě se můžeš přidat do týmu našeho event koordinátora. Organizovat nemusíš jen tripy, ale klidně i party, exkurze nebo akce s dobrou myšlenkou, tzv. SocialErasmus. Radši bys více komunikoval se zahraničními studenty a chtěl bys, aby se Češi dozvěděli něco o cizích zemích? Pak je tady pro tebe FILLUP, v rámci kterého naši zahraniční studenti prezentují kulturu a tradice své země. Dozvíš se něco nového, naučíš se říct "jedno pivo, prosím" hned v několika jazycích a posuneš své prezentační dovednosti na vyšší level. 
FILLUP:
 
Jestli tě ale naopak baví psaní, vyžíváš se v textech a čeština a angličtina ti nejsou cizí, určitě se k nám přidej a buď náš copywriter. Piš reportáže z akcí, dělej rozhovory se zahraničními studenty i členy ESN, pro pisálky se u nás najde místo. Pokud ale dlouhé texty nejsou nic pro tebe a máš radši kratší a ráznější příspěvky, které každého chytí za srdíčko nebo donutí kliknout na lajk a obecně Facebook je ti blízký, nezdráhej se a zkus praxi u nás. Zvyš počet to se mi líbí na našem Facebooku, zvyš dosah příspěvků a pomoz nás se sociálními sítěmi! Možná naopak chceš, aby tvá práce byla vidět, abys na chodbách ve škole potkával své plakáty a lidé v rukách drželi tebou vytvořené letáčky. Baví tě Adobe Photoshop? I tady ti dáme prostor. A možná radši stojíš za objektivem kamery či foťáku, natáčíš a stříhání tě baví. I tady se pro tebe místo najde! :) Tohle všechno spadá pod Public Relations. Ukaž nám, co je v tobě, dokaž si, co je v tobě a probuď svou superschopnost. 
Team.
 
Baví tě vyjednávat? Máme pro tebe super praxi - získej pro nás nové partnery a sponzory, pomoz ESN být vidět. Vyjednávej, získávej, a to ať už dlouhodobé kontrakty, nebo partnery na jednorázové akce. Najdi zahraničním studentům praxi ve firmách. U nás se meze nekladou
 
Znáš svou fakultu jako své boty? Chceš být spojka mezi fakultou, zahraničními a českými studenty? Pak pro tebe máme místo buddy koordinátora, člověka, kterého najdeš na každé fakultě, od Hornickogeologické až po Fakultu bezpečnostního inženýrství. Přiděluj parťáky zahraničním studentům, stůj na začátku velkého přátelství mezi nimi a zlepši si svou angličtinu tím, že budeš nejen psát, ale i mluvit. 
 
Přidej se k nám.
A co nabízíme víc? Naučíme tě, jak vést schůzky jedné velké party lidí. Dozvíš se víc o financích v neziskových organizacích. Naučíš se mluvit, psát a prezentovat v angličtině i v češtině, získáš kamarády z celého světa, budeš se moct vzdělávat na národních i mezinárodních ESN akcích a to hned v několika oblastech, které tě do budoucna mohou zajímat. Staň se členem velké party, členem jedné z největších studentských organizacích na světě, buď součást Erasmus Generation, stejně jako my. Najdi svoji superschopnost, objev s námi ESNspirit. Přijď si s námi popovídat, zjistit, kdo jsme a co děláme. Už 2. května 2018 na kolejích v Porubě, budova A, 8. patrood 16. hodin. Přihlásit se můžeš i zde -> https://bit.ly/2EPyg9J